TKG FE 1000 wolnoobrotowa wyciskarka soków

STYL ŻYCIA

Od zawsze wiadomo, że picie soków to samo zdrowie, ale stosunkowo od niedawna trend ten stał się nieodłącznym elementem ekologicznego stylu życia. Soki korzystnie wpływają na zdrowie i urodę, zapewniając dobry nastrój i samopoczucie. Można kupić je w sklepie lub samodzielnie przygotować, w zależności od czasu, chęci, preferencji, zasobności portfela i od urządzenia, które akurat jest w kuchni. Decydując się na samodzielne zrobienie soku warto wypróbować kilka sposobów i wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

100% SOKU W SOKU – CZY TO MOŻLIWE?

Do wyciskania soków często używamy tradycyjnej, ręcznej wyciskarki, która sprawdza się, ale tylko do momentu gdy nie trzeba przygotować po szklance soku dla całej rodziny. Dodatkowo wyciśnięcie za jej pomocą soku z buraków czy marchewki jest niemożliwe, ponieważ przeznaczona jest głównie do cytrusów. Kolejna propozycja to sokowirówka, na pewno szybciej poradzi sobie ze stosem różnorakich warzyw i owoców, uzyskany sok będzie klarowny, o wodnistej konsystencji, bez pływających drobinek, ale i też pozbawiony istotnej części witamin. Najprostszym rozwiązaniem wydaje się zakup ulubionego soku w osiedlowym sklepie, ale... soki o dłuższej dacie przydatności poddawane są pasteryzacji a wysoka temperatura pozbawia je większości składników odżywczych i witamin. Dodatkowo często są rozwadniane, produkowane z zagęszczaczy, z dodatkiem cukru czy słodzików (z wyjątkiem tych jednodniowych, które jednak są o wiele droższe).
kalorik styl życia
 

szatkownica kalorik

WYCIŚNIJ Z NATURY TO CO NAJCENNIEJSZE

Innym rozwiązaniem, jest wolnoobrotowa wyciskarka soków marki KALORIK - FE 1000, która pozwala uzyskać esencjonalny, gęstszy sok, z mikrodrobinkami owoców i warzyw. Innowacyjna metoda wygniatania soku sprawia, że produkty są powoli miażdżone, a dzięki temu wszystkie najcenniejsze składniki i witaminy pozostają w soku. Powolne obroty ślimaka nie naruszają struktury komórkowej owoców i warzyw. Dzięki tej metodzie, nie są one poddawane obróbce termicznej, wyciskany sok zachowuje maksymalną ilość witamin, błonnika i związków polifenolowych. Podczas procesu miażdżenia pozostaje niewielka ilość miąższu przy dużej ilości soku, czyli to co najlepsze pozostaje w soku. Jest to urządzenie należące do grupy wyciskarek pionowych - wałek ślimakowy usytuowany jest w pionie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, produkty praktycznie nie wymagają popychania - opadają zgodnie z prawem grawitacji w głąb tuby, na wałek ślimakowy. Sok jest wyciskany szybko i przy minimalnym nakładzie pracy.
 
Produkt marki KALORIK, posiada kilka istotnych udogodnień, detali które z pewnością doceni każdy jego nabywca. Oprócz standardów jakie przypuszczalnie ma większość tego typu urządzeń tj. popychacz czy pokrywa z tubą, wyciskarka TKG FE 1000 została zaopatrzona w nie jeden, a dwa osobne pojemniki: na sok oraz na miąższ. Jest to duże ułatwienie, nie trzeba szukać po wszystkich szafkach naczyń, które wielkościowo wpasują się pod rynienki odprowadzające, mamy 2 idealnie dopasowane pojemniki w zestawie. Wyciskarka posiada też 2 wymienne sita o różnej wielkości oczek, w ten sposób można przygotować produkt o preferowanej konsystencji – od gęstych esencjonalnych soków po musy czy papki dla dzieci. Kolejny dobry pomysł producenta to zatyczka, która znajduje się u wylotu rynienki odprowadzającej sok. Niby drobiazg, a zapobiegnie zachlapaniu stołu po odstawieniu pojemnika z sokiem z pod rynienki. Do wyciskarki, w zestawie zostały dołączone też 2 dodatkowe akcesoria. Szczoteczka do czyszczenia, warta wykorzystania podczas doprowadzaniu do stanu używalności sitek - pomoże pozbyć się resztek wyciskanych produktów z najgłębszych i najwęższych szczelinek. Drugi dodatek to szatkownica do owoców, dzięki niej przygotujesz do wyciskania, w kilka sekund takie owoce jak gruszki czy jabłka. Dzięki temu pomysłowemu wynalazkowi rdzeń jabłka lub gruszki zostaje jednym ruchem oddzielony od części gotowych do wrzucenie do wyciskarki. Na koniec warto też wspomnieć o funkcji "REVERSE", która służy do ponownego wypychania owoców i warzyw w górę. Ta funkcja jest bardzo pomocna szczególnie w momencie gdy urządzenie zaczyna zwalniać, lub lekko się przytkało, jest to powszechne zjawisko przy wyciskaniu soków z produktów włóknistych tj. chociażby seler naciowy czy ananas.
 

BPA FREE jest to organiczny związek chemiczny z grupy fenoli. Stosowany do produkcji tworzyw sztucznych. Istnieją przypuszczenia, że bisfenol A może być przyczyną niektórych chorób. Gwarancja znaku BPA FREE świadczy o tym, że nasze produkty nie wydzielają groźnych związków i są bezpieczne dla dzieci.

akcesoria kalorik
witaminy

ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

Z pewnością nic nie zastąpi samodzielnej selekcji produktów i samodzielnego przygotowania soków. Wszystkie dobrodziejstwa natury, zamknięte w szklance soku! Pachnące słońcem pomarańcze, słodkie i soczyste marchewki, aromatyczne jabłka. Intensywne smaki, barwy i aromaty, to w nich drzemie siła! Na szczęście teraz nie tylko smak, zapach i kolor wyciskanych produktów się nie zmienia…. w szklance pozostają także drogocenne witaminy. W dietetycznym soku z pomidorów jest mnóstwo witaminy A, C i K, a niewielką ilość kalorii zawartą w szklance soku z łatwością można spalić w 5 minutowym marszu. Z zielonych warzyw uzyskamy cudowny napój oczyszczający - sok bogaty w żelazo i potas, jednak niewiele osób wie, że brokuł i jabłko to wyjątkowo smaczne połączenie. Orzeźwiający sok pomarańczowy jest po brzegi wypełniony witaminą C, smakuje bardzo dobrze w zestawie z grejpfrutem. Warto pamiętać, że większość soków jest najlepsza i najbardziej wartościowa zaraz po wyciśnięciu, dlatego lepiej nie robić zapasów na później tylko pić świeży sok zaraz po jego przygotowaniu. Do każdego soku można też dodać niewielką ilość soku z cytrusów, dzięki temu zachowa swój naturalny kolor, a substancje odżywcze nie utlenią się zbyt szybko. Wybierz produkty, które lubisz najbardziej i stwórz swoją oryginalną kompozycje, bo z wyciskarką soków marki Kalorik możesz eksperymentować bez ograniczeń. Owoce, warzywa, zioła a nawet ziarna soi – wyciskaj z natury to co najcenniejsze!
soki

sok z pomidorów

W dietetycznym soku z pomidorów jest mnóstwo witaminy A, C i K, a niewielką ilość kalorii zawartą w szklance soku z łatwością można spalić w 5 minutowym marszu.

sok z zielonych warzyw

Z zielonych warzyw uzyskamy cudowny napój oczyszczający - sok bogaty w żelazo i potas, jednak niewiele osób wie, że brokuł i jabłko to wyjątkowo smaczne połączenie.

sok z pomarańczy

Orzeźwiający sok pomarańczowy jest po brzegi wypełniony witaminą C, smakuje bardzo dobrze w zestawie z grejpfrutem.
gotowanie